תאונות תלמידים

חוק לימוד חובה קובע שכל תלמיד מבוטח מעצם היותו תלמיד בפוליסת תאונות תלמידים – פוליסה שמכסה תאונות אישיות. הביטוח נעשה ע"י רשות החינוך שבתחום שיפוטה נמצא המוסד החינוכי שבו לומד התלמיד, כך שהוא ביטוח קבוצתי ולכן אינו דורש תשלום נוסף על תשלומי ההורים. בנוסף, ביטוח זה אינו מותנה בהוכחת אשמה כלשהי אלא רק בהוכחת נזק לתלמיד.

מה מכסה ביטוח תאונות תלמידים?

ביטוח זה מכסה את התלמיד כנגד נזקי גוף בכל ימות השנה (כולל בימים שבהם אין לימודים כמו חופשות), בכל שעות היום והלילה ובכל מקום שבו הוא נמצא כולל בבית הספר, בבית וכו'. הפוליסה כוללת פיצוי במקרה של מות התלמיד, פיצוי במקרה של נכות זמנית או קבועה והחזר הוצאות בגין אמצעי עזר רפואיים.

המשמעות היא שקיומו של ביטוח זה יכולה להניב פיצוי כפול במקרים מסוימים. למשל, תלמיד שנפל במסגרת טיול בית ספרי בגלל אריח שבור במדרכה העירונית יכול לתבוע פעמיים:

  • פעם אחת את הגורם לפגיעה, כלומר את הרשות המקומית על התרשלות בתחזוקת המדרכה
  • פעם נוספת את חברת הביטוח במסגרת ביטוח תאונות תלמידים

בנוסף, ביטוח זה מכסה גם הורים שמשתתפים בהתנדבות בפעילות רשמית של בית הספר (למשל ליווי בטיול שנתי) ואת כל מוסדות החינוך באותה רשות מקומית לרבות גני ילדים, פעוטונים, מעונות יום, צהרונים וכו'.

 ומה לא מכסה הביטוח?

עם זאת, חשוב לדעת שביטוח תאונות תלמידים אינו מכסה את כל סוגי הפגיעות האפשריות. למשל, הוא אינו מכסה פגיעות כתוצאה מתאונות דרכים, פעולות איבה, רשלנות רפואית, מחלה, תאונת עבודה או רעידת אדמה. כמו כן, חשוב לזכור שיש לפוליסה זו התיישנות – 3 שנים מיום הגיע התלמיד לגיל 18.

לשאלות בתחום פוליסת תאונות תלמידים עורך דין מאור עזרן ישמח לעמוד לרשותכם ולשירותכם. פנו אליו.